To bude průser: Kontrolní hlášení, EET, …?

Černý den pro každou malou firmu, která dostává hotovost, nastal 10. února 2016. Vláda ANO s pomocí ČSSD a KDU–ČSL prosadila EET (Elektronickou Evidenci Tržeb), zatím jen v Poslanecké Sněmovně Parlamentu České Republiky, ale vzhledem k rozložení sil v Senátu a le[vico]vosti prezidenta Miloše Zemana je zřejmé, že evidence platit začne a nějakou dobu tu s námi zůstane.

Zobrazit celý článek

Něco mi nehraje na #EET

Kam se podívám na sociálních sítích, tak „vybafne“ ministr Babiš a jeho EET. Kdyby se tak hodně psalo a mluvilo o nějakém opravdu užitečném projektu, byl bych mnohem radši. Jedna část národa věří v naplnění státní kasy, protože se vybere více od zlodějských živnostníků, jiná část národa nadává na další povinnost. Všichni asi známe přísloví „1000× nic umořilo osla“. Ale…

Zobrazit celý článek

Výchovný zákaz

Zákazy herních automatů jsou správný předvolební tahák a objevuje se zcela pravidelně před komunálními volbami, často ve formě „čím méně myšlenek, tím větším písmem zdůrazněný zákaz herních automatů“. Nejsem jejich příznivce, upřímně mi vadí, ale vadí mi i jejich zákaz z pozice vševědoucího „pachatele dobra“ sedícího v úřadě.

Zobrazit celý článek

Volby 2014 do Evropského Parlamentu? Ano!

Máme volební právo, tak jej využijme a pak neříkejme „já nic, já nevolil“. Využijme jej podle svého nejlepšího svědomí.

Roku 2004 jsem byl nadšen ze vstupu České Republiky do Evropské Unie, považoval jsem to za vstup do důvěryhodného spolku, kterému budeme prospěšní a jenž nám umožní rozvoj. Vše se razantně změnilo Lisabonskou smlouvou, která udělala z ČR jeden z okrsků s minimem vlastních pravomocí, zcela závislých na centrální vládě.

Zobrazit celý článek

ODS umírající. Vytěží Svobodní?

Trochu jsem sledoval dění na kongresu ODS. Dnes už jen poměrně vlažně, je to už dlouho, co jsem „musel“ odejít, protože dění uvnitř, prosazované kroky a nemožnost zasahovat do něj (z pozice řadového člena), pro mě byly hořkými kapkami. Velkou názorovou shodu jsem našel u Svobodných, které považuji za jedinou rozumnou pravici v ČR.

Zobrazit celý článek

Přežili jsme volby? Chystejme další.

Předovlební práce předčasných voleb 2013, konaných o víkendu před 95. výročím vzniku Česko—Slovenska, byly přetaveny do výsledků. Nelituji svého hlasu Svobodným, nebyl zahozený, nevolil jsem menší zlo a výsledný zisk 2,46 % hlasů je dobrým impulsem pro další práci.

Můj hlas by pro „menší zlo“ neznamenal nic a fakticky se moje volba čistého zvědomí rozdělila mezi postoupivší do Poslanecké Sněmovny Parlamentu České Republiky následovně: 0,25 % pro ČSSD; 0,13 % pro TOP09; 0,08 % pro ODS; 0,07 % pro KDU-ČSL; 0,07 % pro Úsvit; 0,235 % pro ANO 2011 a 0,165 % pro KSČM, leč příspěvek 100 KČ putoval ke Svobodným. 🙂

Zobrazit celý článek

Diskriminace stran v médiích

Předvolební kampaně směřují ke svému konci a brzo budeme znát výsledky voleb. Proběhlo mnoho debat a mezi ty nejsledovanější určitě patřily ty na veřejnoprávní České Televizi, moderované Václavem Moravcem, ale debat probíhalo nepoměrně více. Klíč pro výběr stran však byl velmi podivný a diskriminační pro (zatím) malé a začínající strany.

Zobrazit celý článek

Nebojme se volit malou stranu

Dlouhá léta jsem při volbách volil stranu, jež o sobě tvrdí, že je pravicovou a u níž byl zřejmý potenciál, že bude stranou vládnoucí. Nestydím se za své někdejší hlasy pro Občanskou Demokratickou Stranu. Bohužel na ODS se nabalily tzv. „kmotrovské struktury“ a poslední volební období prováděla kroky, jež podle mě spíše přísluší levici, takže nedokážu mít čisté svědomí, kdybych ji dal hlas. Volba mnohem menší Strany Svobodných Občanů je pro mě logickou volbou a ani v případě neúspěchu nebudu hlas považovat za ztracený.

Zobrazit celý článek

Proč vhodit hlas malé straně

Kolikrát ještě uslyšíme a budeme číst informace o zbytečném zahození hlasu, který se dá malé straně? Do voleb 25.—26. října 2013 několikrát denně. A přitom to není pravda. Hlas který dá volič velké straně ve své části politického spektra jen proto, že se bojí propadnutí hlasu ve prospěch opozičního tábora, protože strana do Poslanecké Sněmovny Parlamentu České Republiky neprojde, bude hlasem pro zachování stávajícího stavu. Když tohle pochopí dostatek opatrných voličů, tak mohou posunout malé strany do PSP ČR a přinést mezi naše zákonodárce novou krev.

Zobrazit celý článek

Sice #volim_pravici, ale…

Jednou budeme, velmi pravděpodobně, hodnotit volební heslo (hashtag Twitteru) #Volím_pravici jako jeden z největších přešlapů mezi volebními hesly. Nejen že lidová tvořivost vytvořila několik parafrází (například #volim_pramici), ale především ODS zvolila heslo, které pasuje k několika politickým subjektům a doménu stejného jména (volimpravici.cz) již delší dobu vlastní konkurující Strana Svobodných Občanů.

Zobrazit celý článek