EET – jen 25 procent obyvatel je proti?

Není divu, že v ČR je jídlo hlavně ze separátu a náhražek. O obrovské oblibě svědčí i volební preference, které drtivě vede jejich největší výrobce a prodejce.

Číst zprávy na počátku léta je infarktová situace. 10. července 2015 prošel druhým čtením zákon o Elektronické Evidenci Tržeb (EET), ze kterého se mi dělá špatně. Přímo se mě netýká, ale pokud opravdu EET projde všemi schvalovacími koly, máme se na co těšit. Bez výjimky všichni.

Zobrazit celý článek

Vládní pomoc velkým firmám – EET

3. června 2015 prošly vládou 2 návrhy. První zakazuje kouření v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách, vedle čehož zavede i další naprosto netržní povinnost mít v nabídce nápoj levnější, než pivo. Druhý je metlou pro lidi, kteří se rozhodli stát na vlastních nohou a nepracují pro velkou firmu, nebo stát. Zavádí Elektronickou Evidenci Tržeb (EET), která bude nákladná pro všechny strany (stát i firmy) a je zcela bezprecedentním zásahem do soukromí.

Zobrazit celý článek

Jak vše zvládat? GTD + Pomodoro

Efektivita, výkonost a kreativita. Klíčové pojmy, které musí zajímat každého, kdo nepracuje jen „u pásu“ (účetní prominou, ale také dělají na výrobním pásu čísel a datumů1 uzávěrek). Metoda Mít vše hotovo (GTD) mi usnadnila udržení si pořádku v hlavě, Pomodoro mi pomádá udržet časové úseky soustředění se na jednu činnost. A přiznám se, že pomodoro hodně bolí.

Zobrazit celý článek

Exekuce může škodit i zákazníkům.

Ze stavu kdy se dlužníci mohli svým věřitelům vysmívat, jsme se překlopili do stavu, kdy exekutoři mají až neadekvátně velké možnosti jak škodit. Potrestají dlužníka, ale snadno okradou exekucí i nezůčastněné osoby, jichž se exekuce netýká a ani nejsou s dlužníkem v takovém vztahu, kdy by dlužník k dotyčnému schoval majetek.

Přesně toto jsem teď zažil a je mi z exekutorů na blití.

Zobrazit celý článek

Proč se pořád míchá MLM a pyramida?

<disclaimer>Tento článek vyjadřuje jen můj osobní názor. „Může se Vám nelíbit, můžete s ním nesouhlasit, ale to je vše co s tím můžete dělat.“ — Jára Cimrman</disclaimer>

Dříve, než jsem naplno propadl světu počítačů, věnoval jsem se trochu obchodu. Nejsem rozený obchodník a úspěchy byly spíše mírné, dělal jsem to během studií na VŠ. Neprodělal jsem, to je hlavní, naopak dodnes vydělávám v řádu několika sta korun měsíčně, ale nejsem na tom závislý, představuje to spíše příspěvek na několik piv :-). Snad nikdy jsem aktivně nepřesvědčoval nové duše a nesliboval jim závratné výdělky v horizontu několika měsíců.

Přestože nejsem fanatický multilevelák, jak jsou partneři často nazýváni, budu MLM/NWM bránit proti lidem a článkům, kteří házejí MLM a letadlo do jediného pytle, hledají ve všem podvod, přestože nemají pravdu. V pátek, 8. února 2008, jsem četl jeden blogspot Huberta Pavelky, který mě takříkajíc zdvihl z postele, protože jeho autor byl přesně z těch, kteří míchají páté přes deváté.

Zobrazit celý článek

Výdělky na internetu

Nepoučí se a nepoučí. Náhodou jsem narazil na web ptc-list(.)webovka(.)eu (adresu jsem záměrně napsal podivným způsobem, protože mu nehodlám zvyšovat GTPR odkazem). Jsem dost překvapen, tomu, že někdo ještě věří výdělku peněz za klikání na reklamy na internetu. Pokud přičtete nutnou dobu, kterou musíte strávit na webových stránkách toho, na čí stránky se po prokliku dostanete, no nemáte zaplacenou ani elektřínu spotřebovanou PC. Studenti, za které platí veškeré účty rodiče to nijak neřeší, ale my ostatní, co pracujeme a platíme účty ze svého, ano.

Zobrazit celý článek