JEdit 4.3

jEdit splash screenPovedený a přesto řadou uživatelů opomíjený textový editor (nezaměňovat s textovým procesorem, jako je například OpenOffice.org Writer) jEdit byl vydán ve verzi 4.3. Nová stabilní verze přišla po velmi dlouhé době od poslední 4.2 (vývojové verze nepočítám).

Pokračování textu JEdit 4.3

Flattr this!

StAX: XML na Java platformě jednoduše

StAX, neboli Streaming API for XML, nenahrazuje na Java platformě SAX, ani DOM, má trochu z obojího a je příjemně jednoduchý. Pro většinu práce, kterou s XML potřebuji udělat je dostatečný, vůči SAXu má výhodu, že umí data zapisovat do souboru (nebo jsem dokumentaci SAXu špatně četl), proti DOMu je podstatně méně komplexní a nedokážete se StAXem dělat operace, jako při použití DOMu.

Pro svého partnera, se kterým spolupracuji na e-shopu www.babyprofi.cz potřebuji program pro zpracování dat. Shop jede, alespoň zatím, na platformě ZenCart a pokud bude slíbený pokrok ZenCart 2 tak výrazný, jak je slibováno, zůstane i nadále na tomto řešení, pokud ne, vlastní řešení eShopu již mám napsané. Ceníky od výrobců dostáváme ve formátu MS Excelu, používáme ekonomický systém Pohoda od Stormware a pro hromadný import dat mám v ZenCartu rozšíření Easy Populate, které pracuje s CSV soubory.

Pokračování textu StAX: XML na Java platformě jednoduše

Flattr this!