Minimální mzda: Odboráři a premiér by se měli naučit matematiku.

Během posledních měsíců jsem několikrát slyšel a četl cíl: „minimální mzda by měla být 40 % průměrné“. Šéfové odborů a politická reprezentace by se už laskavě mohli naučit základy matematiky, protože to co hlásají je naprostý nesmysl. Je to nekonečný cyklus, který může skončit jedině v momentě, kdy budeme všichni pracovat pouze a jen za minimální mzdu.

Zobrazit celý článek

Exekuce může škodit i zákazníkům.

Ze stavu kdy se dlužníci mohli svým věřitelům vysmívat, jsme se překlopili do stavu, kdy exekutoři mají až neadekvátně velké možnosti jak škodit. Potrestají dlužníka, ale snadno okradou exekucí i nezůčastněné osoby, jichž se exekuce netýká a ani nejsou s dlužníkem v takovém vztahu, kdy by dlužník k dotyčnému schoval majetek.

Přesně toto jsem teď zažil a je mi z exekutorů na blití.

Zobrazit celý článek

Zničíme pole kvůli rostoucí ceně elektřiny?

V roce 2013 šáhneme zase o něco hlouběji do peněženky i přes klesající cenu silové elektřiny, jež zlevnila o cca 5 %. Ač to zní absurdně, je to tak. Přestože cena silové elektřiny klesá, platíme za elektřinu stále více a viníkem nejsou společnosti jež nám elektřinu dodávají, ale především „fotovoltaičtí podnikatelé“ (proti nimž jsou provozovatelé větrných elektráren pouhými ochotníky).

Zobrazit celý článek

Výhodná půjčka

Trh s půjčkami sleduji již dlouhou dobu. Jak jsem tu několikrát napsal, mimo půjčky na bydlení a prostředků umožňujících/usnadňujících mi obživu jich většinu neuznávám. I spotřebič který přestane sloužit je možné zakoupit na splátky s navýšením ceny o několik procent, půjčky v hotovosti, nebo dovolenou na splátky neuznávám. V mailu mi přistála nabídka extrémně výhodné půjčky

Zobrazit celý článek

Chybí vám peníze před výplatou? (2. dějství)

Přibližně před 3 lety jsem na blogu zveřejnil článek „Chybí vám peníze před výplatou?“, jehož inspirací byla náhodně potkaná reklama nalepená na dveřích. V diskusi byl vidět zástupce konkurenta, který princip zlodějiny obhajoval. Byl jsem zhnusen a na českém trhu se objevil další vychcánek, který na podobném principu hodlá parazitovat na lidech s nízkou finanční gramotností.

Zobrazit celý článek

Krize tvrdě zasahuje do IT

Ekonomická krize, která se naplno objevila v roce 2008 a měla by mít vrchol (podle řady ekonomů) v roce 2009 si vybírá oběti i v informačních technologiích. Je to sice zcela logické, ale přesto velmi znepokojující.

Zobrazit celý článek

Plusy a minusy mBank

Tímto článečkem zareaguji na Lukáše Faltýnka, který se také rozhodl přejít k mBank, ostatně jsem v komentáři přislíbil, že shrnu svoje dojmy z mBank. LuFa je člověk z IT a stále více vidím to, co mě napadlo v první moment, prvotní úspěch této banky bude záviset především na lidech ze segmentu informačních a telekomunikačních technologií, protože těm nejméně vadí banka bez klasických přepážek a jsou příjmově tou zajímavější skupinou.

Zobrazit celý článek