Fórum ProTeplice, web demagogický

Čtenáři webů velmi často nekriticky přijímají informace jen z jediného zdroje, stačí aby vypadal důvěryhodný a přitom může nabízet tolik lží a demagogie, až to hraničí se žalovatelností.

Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Zdroj: Wikipedie: Demagogie

Web Fórum ProTeplice mě upoutal naprosto demagogickým přístupem kritiky vůči Jaroslavu Kuberovi. Již první strana s fotkami míst, která jsou zničenena „kvůli působení primátora Jaroslava Kubery“ je demagogie na kvadrát. Namátkou:

  • Zimní stadion byl v soukromých rukou, pokud někdo argumentuje že jej město nemělo odevzdat, tak stejný argument by měl platit i na fotbalová Stínadla, jež vzkétají.
  • Mlýnská ulice je v majetku společnosti Lázně Teplice.
  • Údajná nová poliklinika byla stavěna jako kokos, později zde sídlila VZP.
  • Autobusové a vlakové nádraží patřilo a patří těm co je provozují. Tuším že budova autobusového nádraží byla prodána ještě za dob ČSAD.
  • Doubravka byla v majetku někdejšího Svazarmu, dodnes tam sídlí tepličtí radioamatéři a postupně je opravována.
  • Sportovní hala v Trnovanech, kde dnes sídlí tiskárna, byla majetkem místní sklárny, takže nějaké přisuzování městu je podvod na návštěvnících webu.

Co mu lze mít za zlé jsou spadlé Městské lázně a zaniklé letní koupaliště. Letní kino ani nevím zda fungovalo, nepamatují jej ani lidé co jsou v TP 30 let.

Další perličkou do sbírky je registrační formulář pro (budoucí) fórum. Údajů chce tolik, že bych to tipoval na státní úřad, kdo jim je pravdivě vyplní, je přinejmenším blázen.

Další perličkou je anketa. Otázky položeny tak, že existuje jednoznačná odpověď Ano, ale chybí otázka, zda někdo považuje za rozumné aby město jejich provoz dotovalo.

Vedení města není jen spořivý Jaroslav Kubera, je v něm více lidí a jejich zásluhou město nesplácí obrovské dluhy za stavby, či nákupy, jež se „musely uskutečnit ihned“. Souhlasím s postupem typu 10 autobusů koupíme za rok, až na ně budeme mít vlastní peníze, než abychom během 5 let přeplatili 30 %.

Zajímalo by mě, čí aktivitou web je (opravdu čí je to aktivita, nejen na koho ukazuje záznam v NDS) a komu má přinést body pro komunální volby roku„2014. Není umění obejít s fotoaparátem místa jež se mi nelíbí a svalit vše na město, ačkoliv s většinou nemá město nic společného.

Mohl bych něco podobného udělat v Duchcově, ale starostka by mě asi zabila, kdybych svaloval na město zanedbané stavby/pozemky, jež nejsou v jeho majetku.