Tip na výlet – Hazmburk (Klapý)

Po delší době, která mimo jiné byla ovlivněna téměř 2 týdenní dovolenou ve Vysokých Tatrách, jsme se jeli podívat na malinký výlet po českých zříceninách. Cíl je na kopci nedaleko severočeských Lovosic a pokud Vás cestou přepadne deštivé počasí, můžete zajít na nedaleký zámek v Libochovicích.

Hrad Hazmburk (najdete jej i jako Klapý) se oprávněně dá nazvat „králem Českého střdohoří“. Hrad je vidět od nedalekých Lovosic i z trochu vzdálenějších Loun. Cesta je jednodušší z nedaleké vesničky Slatina, ale dá se jít i po turistické cestě z vesnice Klapý a pak pokračovat na nedaleký hrad Košťálov.


Zvětšit mapu

Základní informace o Hasmburku najdete na stránkách Hrady.cz, kde se určitě podívejte po okolních pamětihodnostech, pohraničí je na hrady poměrně bohaté.

Hasmburk od Slatiny

Hrad Hasmburk (Klapý), jak je vidět od nedaleké vesnice Slatina.


Milešovka, Košťálov

Z hradu Hasmburk je dobře vidět na nedalekou (alespoň vzdušnou čarou) Milešovku a na zříceninu hradu Košťálov. Trochu více doleva je ještě zřícenina hradu Ostrý (Wostrey), ale již tato fotografie je trochu za oparem.


Černá věž

Černá věž, která je pro turisty nedostupná, podle lesu antén na vrchu je zřejmé, že zde mají své BTS všichni operátoři.


Hasmburk, Bílá věž

Bílá věž na kterou smí turisté. Rozhled odsud je opravdu úžasný. Na jedné straně vidíte pás Krušných hor a z jiné strany vidíte na horu Říp.

Výlet na hrad Hasmburk stojí za to, pěkná procházka korunovaná nádherným výhledem.

2 komentáře u „Tip na výlet – Hazmburk (Klapý)“

  1. Docela by mě zajímalo, jak vzniká ten efekt na zmenšeninách fotek – že jsou takový tmavý a černobílý? To děláš schválně?

    Jinak nevím, jestli ses vrátil pro odpověď na komentář na můj blog, takže radši ještě jednou: až pojedu příště do Teplic, tak předem napíšu. Jezdim tak tak jednou za dva roky…

    1. Ty sépiové fotky dělám v Gimpu, k těm hradům se mi to nějak hodí (prostě se mi to líbí), ale na fotku v plnotučném rozlišení nešahám. Jinak foceno za vydatné pomoci polarizačního filtru a ručního nastavení mojí obskurdně staré Fuji.
      Odpověď jsem četl.

Komentáře jsou uzavřeny.