Kde? Kdo? (Kolem mně používá …)

IM a blogy jsou pěkným prostřekdem pro komunikaci a šíření informací. Protože já sám jsem mírně aktivní blogger a používám i nějaké to IM (přesněji řečeno Jabber/XMPP), tak pro mě by mohly zajímavé informace, jestli jsou v mém geografickém okolí další uživatelé těchto služeb, občas by člověk mohl narazit na nějaké zajímavé informace, případně se seznámit s nějakou zajímavou osobou.

Mapy Google mají docela šikovné API, díky kterému se objevili na mnoha stránkách a na některých jsou využity příjemně zajímavě. Dvě z nasazení mi docela udělaly radost a uvítal bych, kdyby nějaký blogger, či uživatel Jabbim.cz, využil možnost zaznamenání své adresy, respektive místa kde se nejčastěji vyskytuje a o kterém alespoň občas píše na svém blogu. U kecálka na síti Jabbim.cz to není tak zajímavé jako u blogu, ale je příjemné vidět, jak se kde XMPP používá, bohužel server Jabbim bude trochu minoritní, tu majoritu na protokolu XMPP bude mít nejspíše Google a to vše je u nás nesrovnatelné s podivností ICQ.

Mapu s uživateli Jabbimu najdete na adrese: live.jabbim.cz/map/user a mapu blogů najdete na adrese georss.antonindanek.cz.

2 komentáře u „Kde? Kdo? (Kolem mně používá …)“

    1. To je relativní pojem a řekl bych, že to není moc důležité.
      Tyto projekty mohou rozšířit obzory, když najdu v mém geografickém okolí někoho, kdo píše i o naší oblasti.

Komentáře jsou uzavřeny.