IndyCar a Formule 1 očima fanouška

Motorsport sleduji minimálně 20 let (možná 25). Nejsem tak dávného „data výroby“, abych v přímém přenosu sledoval bitvy Nikyho Luady a Jamese Hunta, nebo tažení Nelsona Piqueta v polovině 80. let 20. století. Formuli 1 jsem vnímal jako královnu motorsportu, vše ostatní jsem vnímal spíše náhodně. Tehdejší Indy Racing League jsem vnímal jen jako oválovou a nudnou šílenost, z vytrvalostních závodů jsem sledoval jen a pouze 24 hodin Le Mans, ostatní série vůbec.

Pokračování textu IndyCar a Formule 1 očima fanouška

Flattr this!

Nářek fanoušků Formule 1

Formule 1 je sport i šou, která prý je 3. celosvětově nejsledovanější událostí. Samozřejmě je drahá, velmi drahá, a levná nejsou ani práva televizí k jejímu vysílání. Pokud jde o prodělečnou událost, nelze se divit, že se jí televizní stanice vzdá, je to normální podnikání a utrácet „přebytečné peníze“ lze účelněji.

Pokračování textu Nářek fanoušků Formule 1

Flattr this!

Špatná zpráva pro fanoušky Formule 1

Mezi fanoušky Formule 1 se počítám od poloviny 90. let 20. století. Poslední roky můj zájem opadal ve prospěch jiných sérií, především ve prospěch vytrvalostních závodů (FIA World Endurance Championship (WEC), ale kvalifikace i závody jsem vždy se zájmem sledoval. Pamatuji počátky vysílání formulových závodů na TV Prima, zpočátku proklínaný přesun na TV Nova a oblíbil jsem si dvojici moderátorů Tomáše Richtera s Pavlem Fabrym, které jsem kdysi potkával i při virtuálním závodění na SimRace.cz.

Pokračování textu Špatná zpráva pro fanoušky Formule 1

Flattr this!

Velká Cena Evropy a Velká Cena Itálie, 2009

Po delší době se vracím k shrnutí mého pohledu na svět Formule 1, který je teď pronásledován dosud nevídaným skandálem, jenž je pro mně dost nepochopitelný. Bylo málo času na psaní článečků pro blog (samozřejmě se to dost promítá i na návštěvnosti), protože jsem měl od svých zákazníků trochu více práce a také malinko zahaprovalo zdraví, podzimní přechody tepla a zimy mě docela dostaly.

Pokračování textu Velká Cena Evropy a Velká Cena Itálie, 2009

Flattr this!

Velká Cena Evropy, 2009

Valencia - startovní rovinkaMěsíc, přesněji napsáno 4 týdny, od poslední Velké Ceny Maďarska byl neskutečně dlouhý, už jen málokterý fanda Formule 1 pamatuje tak dlouhou přestávku mezi dvěma velkými cenami. V přestávce proběhly události příjemné i velmi bolestivé, rozhodně to nebyla úplně okurková sezóna, i přes naprosto striktní zákaz testování.

Pokračování textu Velká Cena Evropy, 2009

Flattr this!

R.I.P.: Henry Surtees

Zubatá potvora si na automobilových okruzích vybrala další oběť, pilota Formule 2, Henryho Surteese. Henry Surtees byl synem Johna Surteese, jediného člověka, který se dokázal stát mistrem světa jak na motocyklech, tak ve formuli 1, dnes už je technika tak vysoko, že je nereálné, aby někdo něco podobného zrealizoval.

Pokračování textu R.I.P.: Henry Surtees

Flattr this!

Velká Cena Velké Británie, 2009

Trochu později, než je obvyklé, uzavírám článek o tom, jak jsem vnímal další z podniků letošní sezóny Formule 1, konkrétně Velké Ceny Velké Británie, většinu času jsem investoval do dovolené. O té předchozí, Velké Ceně Turecka, jsem ani nepsal, neviděl jsem ji a nemá cenu psát o dojmech z dodatečného sledování záznamu, když už člověk zná výsledek, prostě ten pocit je pak takový nijaký.

Pokračování textu Velká Cena Velké Británie, 2009

Flattr this!