Minimální mzda: Odboráři a premiér by se měli naučit matematiku.

Během posledních měsíců jsem několikrát slyšel a četl cíl: „minimální mzda by měla být 40 % průměrné“. Šéfové odborů a politická reprezentace by se už laskavě mohli naučit základy matematiky, protože to co hlásají je naprostý nesmysl. Je to nekonečný cyklus, který může skončit jedině v momentě, kdy budeme všichni pracovat pouze a jen za minimální mzdu.

Pokračování textu Minimální mzda: Odboráři a premiér by se měli naučit matematiku.

Flattr this!

Exekuce může škodit i zákazníkům.

Ze stavu kdy se dlužníci mohli svým věřitelům vysmívat, jsme se překlopili do stavu, kdy exekutoři mají až neadekvátně velké možnosti jak škodit. Potrestají dlužníka, ale snadno okradou exekucí i nezůčastněné osoby, jichž se exekuce netýká a ani nejsou s dlužníkem v takovém vztahu, kdy by dlužník k dotyčnému schoval majetek.

Přesně toto jsem teď zažil a je mi z exekutorů na blití.

Pokračování textu Exekuce může škodit i zákazníkům.

Flattr this!

Zničíme pole kvůli rostoucí ceně elektřiny?

V roce 2013 šáhneme zase o něco hlouběji do peněženky i přes klesající cenu silové elektřiny, jež zlevnila o cca 5 %. Ač to zní absurdně, je to tak. Přestože cena silové elektřiny klesá, platíme za elektřinu stále více a viníkem nejsou společnosti jež nám elektřinu dodávají, ale především „fotovoltaičtí podnikatelé“ (proti nimž jsou provozovatelé větrných elektráren pouhými ochotníky).

Pokračování textu Zničíme pole kvůli rostoucí ceně elektřiny?

Flattr this!

Výhodná půjčka

Trh s půjčkami sleduji již dlouhou dobu. Jak jsem tu několikrát napsal, mimo půjčky na bydlení a prostředků umožňujících/usnadňujících mi obživu jich většinu neuznávám. I spotřebič který přestane sloužit je možné zakoupit na splátky s navýšením ceny o několik procent, půjčky v hotovosti, nebo dovolenou na splátky neuznávám. V mailu mi přistála nabídka extrémně výhodné půjčky

Pokračování textu Výhodná půjčka

Flattr this!

Chybí vám peníze před výplatou? (2. dějství)

Přibližně před 3 lety jsem na blogu zveřejnil článek „Chybí vám peníze před výplatou?“, jehož inspirací byla náhodně potkaná reklama nalepená na dveřích. V diskusi byl vidět zástupce konkurenta, který princip zlodějiny obhajoval. Byl jsem zhnusen a na českém trhu se objevil další vychcánek, který na podobném principu hodlá parazitovat na lidech s nízkou finanční gramotností.

Pokračování textu Chybí vám peníze před výplatou? (2. dějství)

Flattr this!

Krize tvrdě zasahuje do IT

Ekonomická krize, která se naplno objevila v roce 2008 a měla by mít vrchol (podle řady ekonomů) v roce 2009 si vybírá oběti i v informačních technologiích. Je to sice zcela logické, ale přesto velmi znepokojující.

Pokračování textu Krize tvrdě zasahuje do IT

Flattr this!

Plusy a minusy mBank

Tímto článečkem zareaguji na Lukáše Faltýnka, který se také rozhodl přejít k mBank, ostatně jsem v komentáři přislíbil, že shrnu svoje dojmy z mBank. LuFa je člověk z IT a stále více vidím to, co mě napadlo v první moment, prvotní úspěch této banky bude záviset především na lidech ze segmentu informačních a telekomunikačních technologií, protože těm nejméně vadí banka bez klasických přepážek a jsou příjmově tou zajímavější skupinou.

Pokračování textu Plusy a minusy mBank

Flattr this!