Neničte si kreativitu skladováním informací

Mozek není sklad informací, ačkoliv jsme nezřídka přesvědčováni o opaku. Již na základní škole jsme drilováni ke skladování informací: „pamatuj si“, „vyjmenuj všechny německé císaře“, … S mozkem je to však jako s počítačem, zaplnění paměti jej zpomalí.

Pokračování textu Neničte si kreativitu skladováním informací

Flattr this!

Tip na dovolenou: Baltské pobřeží; Mielno a Mielenko

Dovolenkovou Mekkou čechů je Chorvatsko, domluvíme se snadno, není to drahé a je relativně snadno dostupné autem. Vzhledem k posledním létům, která byla opravdu horká, jsme se rozhodli jet na dovolenou k chladnějšímu moři, volba padla na polské Mielno, nedaleko Kołobrzegu a Koszalinu. Městečko pro našince nevelmi známé, avšak v Polsku populární.

Pokračování textu Tip na dovolenou: Baltské pobřeží; Mielno a Mielenko

Flattr this!

Všeho do času

Pokud jste tu opakovaně, tak jste si asi všimli změny šablony. Dočasně jsem nasadil jednu z výchozích, protože šabloně Easel už prostě došel dech. Nebyla responzivní a malý font už začínal být obtížný i pro mě, při kontrole článku :-).

Vybraná šablona je dočasným řešením, ale možná si právě z 2015 odvodím „child theme“. Mě osobně se líbí

Tyto stránky jsou blog. Jestli právě Vám mohu pomoci, se dozvíte jen pár písmenek vedle, neboli jedno kliknutí myší :-). (Zatím není hotový).

Flattr this!

5. pádem…

…oslovujeme, voláme.

Asi jsem naivní, když očekávám správné použití alespoň základních pravidel českého jazyka lidmi narozenými na území české republiky. Kdybych za každý text, který jsem četl a jenž začínal obratem „Vážený pane Novák“, dostal korunu, mám nejspíše vyděláno do konce života.

Pokračování textu 5. pádem…

Flattr this!